Domowe sposoby na ból brzucha?

dbhs fscv 43f

Ból brzucha to jedna z najczęstszych dolegliwości obok bólu głowy i mięsni, towarzysząca nam na co dzień i niekoniecznie wymagająca od razu wizyty u specjalisty.

Ból brzucha najczęściej wywoływany jest menstruacją u kobiet lub też lekkim zatruciem albo nerwami. Na każdy rodzaj stosuje się inne domowe metody, a w razie konieczności leki. Co będzie najlepsze na ból menstruacyjny? Wszystko zależy od jego nasilenia. Jeśli bóle są uporczywe, niepozwalające się poruszać, wywołują mdłości, to najlepiej jest od razu zażyć jakiś dobry lek rozkurczowy.

Zobacz o zdrowiu tutaj: https://naparze.pl/na-parze/jaki-kupic-parowar

Należy jednak wystrzegać się lekarstw zawierających w sobie tak zwane piryny, gdyż substancja ta jest odpowiedzialna za rozszerzenie naczyń krwionośnych, co podczas menstruacji może spowodować groźny krwotok, który może skończyć się wizytą w szpitalu. Jeśli natomiast bóle są słabsze, wystarczy ciepła herbata, kocyk i poduszka a na brzuch termofor. Ciepło wydobywające się z termofora skutecznie złagodzi w naturalny sposób ból. Na ból brzucha wywołany niestrawnością bądź lekkim zatruciem stosuje się już inne metody. Najlepsza będzie herbatka miętowa, wywar z mięty lub – dla tych, którzy nie przepadają za mięta – czarna, mocno zaparzona herbata bez cukru. Zazwyczaj pomaga usuwają ból brzucha i towarzyszące mu inne dolegliwości. Jeśli zatrucie okazuje się poważniejsze albo zamiast osłabienia bólowi towarzyszą wymioty i wysoka temperatura – należy udać się do lekarza.